POWRÓT
     2017-05-28 00:00:00

"Śniadanie Start-upowe" w Belwederze.


Kolejne „Śniadanie Start-upowe” zostało zorganizowane w piątek w Belwederze. Wzięli w nim udział: minister Adam Kwiatkowski, Doradcy Prezydenta RP, przedstawiciele spółek Skarbu Państwa oraz Fundacji Startup Poland.

Otwierając spotkanie, minister Kwiatkowski podkreślił, że jest to część projektu Prezydenta RP Andrzeja Dudy pt. „Start-upy w Pałacu” na rzecz młodych innowacyjnych przedsiębiorców i promocji polskiej innowacyjności. Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Startup Poland.

Przedstawiciele spółek przedstawili swoje doświadczenia współpracy ze start-upami oraz zadeklarowali otwartość na innowacyjne rozwiązania oferowane przez polskie start-upy, podkreślając chęć budowy kultury innowacyjności.

Z kolei Fundacja Startup Poland, będąca partnerem Kancelarii Prezydenta RP w realizacji programu „Start-upy w Pałacu”, przedstawiła możliwości współpracy z perspektywy start-upów.

W czasie spotkania poruszono również temat wyzwań związanych z prawem zamówień publicznych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele spółek Skarbu Państwa - PKO Bank Polski S.A., PGNiG S.A., PZU S.A., Enea S.A., PKN Orlen S.A., Poczta Polska S.A., PKP Intercity S.A., Grupa LOTOS S.A., PSE Innowacje, Polska Grupa Zbrojeniowa. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych i Polskiego Funduszu Rozwoju.

Spotkanie moderował Doradca Prezydenta RP Zdzisław Sokal.

Piątkowe spotkanie było trzecim z cyklu „Śniadania Start-upowe”. W ramach tych spotkań przedstawiciele środowiska start-upowego mogą spotkać się z przedstawicielami administracji publicznej oraz spółek Skarbu Państwa, by w mniej formalny sposób porozmawiać o możliwościach współpracy, a także zidentyfikować problemy, które stoją na drodze do wspólnych działań.

W ramach programu „Start-upy w Pałacu” odbyły się dwa wydarzenia z udziałem Prezydenta RP, podczas których 20 polskich start-upów mogło zaprezentować się przed głową państwa i zaproszonymi gośćmi. Start-upy te otrzymały specjalne prezydenckie paszporty, które pozwoliły wziąć im udział w misjach gospodarczych Prezydenta RP. W ramach programu dotychczas zorganizowano trzy wizyty Prezydenta RP z udziałem start-upów - w Izraelu, Szwajcarii, Szwecji.

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION